wtorek, 7 stycznia 2020

Gdzie nabyć materiały do sitodruku?


Sitodruk to jeden z najpowszechniejszych i najefektywniejszych sposobów na drukowanie dużych ilości materiałów. To również forma druku, która pozwoli nam precyzyjnie określić kolorystykę druku oraz jego jakość. Jak wszyscy wiemy, odpowiednia jakość materiałów wykorzystanych do sitodruku ma niezwykle duże znaczenie. Z tego właśnie powodu warto wiedzieć skąd nabyć materiały do sitodruku oraz czym tak naprawdę powinny się charakteryzować, aby drukowanie przyniosło owocne efekty.

Dlaczego materiały do sitodruku są tak ważne?

Sitodruk to zdecydowanie bardzo wydajna i budżetowa metoda na drukowanie ogromnych nakładów materiałów. Idealnie nadaje się zarówno do małego wydruku, jak na przykład ulotek, jak również do nadruku ogromnych plakatów reklamowych czy nawet ogłoszeń, które znajdą się na bilbordzie. Niestety, nieodpowiednie dobranie materiału może doprowadzić nie tylko do pogorszenia się jakości. Może także sprawić, że nasze wydruki będą nietrwałe. Korzystanie z niewłaściwych materiałów może doprowadzić nawet do uszkodzenia maszyny.

Jakie materiały do sitodruku wybrać?

Odpowiednie materiały do sitodruku to przede wszystkim takie, które pochodzą z wiarygodnego i zaufanego źródła. Tutaj należy pamiętać oczywiście o tym, aby każdy przedmiot był wysokiej jakości. Innymi słowy, zwróćmy uwagę na jakość tak kluczowych elemtów jak sita czy farby. Zadbajmy również o to, aby nawet rakle czy dodatkowa chemia spełniała standardy i normy europejskie.

Nie zapomnijmy również o tym, że wielu użytkowników decyduje się na łączenie produktów i akcesoriów sitodrukowych. W takich sytuacjach zwróćmy uwagę na to, aby wybierać kompatybilne ze sobą przedmioty. Dzięki temu upewnimy się, że stworzą one odpowiednią całość.

Oczywiście kolejną ważną rzeczą, o jakiej należy pamiętać, to zamawianie produktów od renomowanych dostawców. Dobrymi przykładami będą tutaj takie firmy jak Sefar AG, Cherokee, czy oczywiście Chromaline. Jest to swoista gwarancja, że wybrane materiały spełnią swoją rolę i zagwarantują nam najwyższej jakości produkt.

Najlepsze źródła, z których warto nabyć materiały do sitodruku

Pierwszym i oczywiście jednym z najlepszych sposobów na nabycie materiałów do sitodruku jest oczywiście skorzystanie z oficjalnego dostawcy oryginalnych produktów. Tego typu rozwiązanie będzie prawdopodobnie najdroższe. Gwarantuje to jednak nie tylko szybką i bezpieczną przesyłkę, ale również gwarancję, że otrzymujemy produkty najwyższej jakości.

Oprócz tego, można również wykorzystać strony internetowe oferującą sprzedaż sklepową online. Duże markety drukarskie bardzo często oferują zniżki i wciąż mogą dostarczyć nam oficjalnych produktów z gwarancją jakości. Będzie to z pewnością nieco tańsze rozwiązanie.

Pamiętajmy jednak, aby unikać kupowania materiałów do sitodruku z niepewnego źródła (tutaj też polecamy producenta siteria.pl). Niekiedy osoby trzecie bądź prywatni sprzedawcy oferują najniższe, wręcz promocyjne ceny. Niestety, nie mamy pewności, że materiały nie zostały w żaden sposób uszkodzone lub narażone na szwank.

czwartek, 17 stycznia 2019

Opony rolnicze: radialne czy diagonalne?


Co roku w całej Europie sprzedaje się setki tysięcy opon rolniczych. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że opony te muszą się znacznie różnić od modeli przeznaczonych do samochodów osobowych, ale mało kto w pełni zdaje sobie sprawę z ogromu rzeczonych różnic. Na czym polega ich odmienność?

Oponę rolniczą od opony do samochodu osobowego odróżnia przede wszystkim przeznaczenie. Opony do ciągników rolniczych powstają z myślą o pracy w niezwykle zróżnicowanym, trudnym terenie. W końcu traktor lub kombajn porusza się głównie po polach, łąkach i lasach, zaś zwykłe auto jeździ przeważnie po twardej, asfaltowej nawierzchni. Właściciele ciągników i innych maszyn rolniczych powinni unikać tej ostatniej, bo asfalt to prawdziwy zabójca dla opon rolniczych – od jazdy na nim ogumienie zużywa się znacznie szybciej. Trzeba również pamiętać o tym, że maszyny rolnicze często ciągną za sobą ciężkie przyczepy. Dlatego ich opony muszą być dostosowane do trudnych warunków eksploatacji, np. posiadać specjalne wzmocnienia, które nie tylko pozwolą spełnić maszynie wszystkie jej zadania, ale także zapewnią jej operatorowi należyte bezpieczeństwo.


Na rynku funkcjonują obecnie dwa podstawowe typy opon rolniczych: radialne i diagonalne. Opony radialne różnią się od diagonalnych budową osnowy, która odpowiada za przenoszenie obciążeń i utrzymanie kształtu opony. Osnowa to rodzaj tkaniny z nici tekstylnych lub stalowych – w przypadku opon rolniczych są to przeważnie nici nylonowe. W oponach diagonalnych nici kordu ustawione są pod kątem ostrym (30–40°) w stosunku do drutówki wbudowanej w wewnętrzny brzeg opony. W oponach radialnych nici biegną natomiast prostopadle do kierunku obrotu opony i stanowią przedłużenie promienia felgi.

W Polsce większą popularnością nadal cieszą się opony diagonalne: dzięki większej liczbie kordów na bokach opon cechują się one lepszą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ciszej pracują, a poza tym w mniejszym stopniu niszczą uprawy. Wady? Przede wszystkim brak możliwości zmniejszenia ciśnienia ze względu na odkształcanie się środka opony – skutkuje to zmniejszeniem powierzchni styku opony z gruntem. Ponadto rozmaite badania wykazują, że stosowaniu opon diagonalnych towarzyszy większe zużycie paliwa.

Opony radialne mają zwykle tylko jedną warstwę osnowy, ale posiadają za to dodatkowe warstwy kordu ułożone równolegle do kierunku obrotu (tzw. opasanie). To wszystko sprawia, że opony te zapewniają lepsze parametry jezdne i większą przyczepność, wolniej się zużywają, a poza tym gwarantują mniejszy opór toczenia, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa. Jeżeli więc nie użytkujemy naszego ciągnika w warunkach niezwykle dużego narażenia na uszkodzenia mechaniczne opon (np. prace w lesie), to lepszym wyborem są właśnie opony radialne – co prawda więcej kosztują, ale ich zakup stosunkowo szybko powinien się nam zwrócić.

piątek, 16 marca 2018

Części do różnych maszyn rolniczych

Każda maszyna, bez względu na jej funkcję, może nagle się zepsuć. Jak wszystko inne na tym świecie, również i maszyny w końcu ulegają naporowi czasu i albo całkowicie przestają działać, albo niektóre z ich części będą wymagały natychmiastowej wymiany. 

środa, 14 lutego 2018

Części do maszyn rolniczych

Dzisiejsze czasy charakteryzują się znacznym postępem technologicznym. Niemal każda dziedzina gospodarki jest tego wyraźnym przykładem. Na każdym kroku obserwuje się zastępowanie pracy ludzkich rąk pracą wykonywaną przez lub za pośrednictwem specjalistycznych maszyn, dzięki którym zwiększa się wydajność wykonanej pracy, ale także spada jej koszt. Trend ten widać także na przykładzie branży rolniczej.


Dzisiejsze rolnictwo jest bardzo rozwiniętą branżą, która staje się w coraz większym stopniu branżą zmechanizowaną. Z uwagi na ciężkie warunki, w których pracują maszyny rolnicze, maszyny te zużywają się intensywnie. Z tego powodu istnieje szeroki rynek dla sklepów i przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą oraz wymianą części do maszyn rolniczych. Dystrybucję części do wielu rodzajów maszyn rolniczych prowadzi nie tylko niemal każdy sklep rolniczy, ale także specjalistyczne przedsiębiorstwa serwisujące takie maszyny. Szczególnie popularne są części do rozmaitych modeli ciągników, w tym części do ursusa.

czwartek, 8 lutego 2018

Jak kupić części do maszyn rolniczych najwyższej jakości?

Szukając jakichkolwiek potrzebnych informacji czy dóbr, pierwszym pomysłem gdzie można je znaleźć jest internet. Nie jest to niczym dziwnym, gdyż skutecznie zawładnął on naszym życie. Dlatego też ci bardziej nowocześni i lepiej obeznani z internetem częściej z niego korzystają. Dotyczy to także rolników czy mechaników, którzy potrzebują części zamiennych.

Części do maszyn rolniczych znajdziemy już nie tylko w sklepach internetowych. Mają one co prawda bogatą ofertę i dobry kontakt z klientem, ale często da się odkupić jakąś część od innych użytkowników po niższych cenach, chociaż czasami jest to ryzykowne. Części do ursusa nie są drogie, a internet oferuje więcej możliwości wyboru niż zwykły stacjonarny sklep rolniczy. Warto przeszukać potrzebnych rzeczy właśnie w tego typu sklepach internetowych.

Niektóre oferują wysyłkę za darmo przy zrobieniu zakupów o określonej cenie lub nawet dają możliwość własnego odbioru, co już obniża nam cenę za te części, i są one niższe niż normalnie z wysyłką.

poniedziałek, 29 stycznia 2018

Jak kupić części do maszyn rolniczych najwyższej jakości?

W bardzo wielu przypadkach większość z nas decyduje się na korzystanie z części zamiennych, bowiem będą one znacznie tańsze od tych oryginalnych. Nawet oryginalne części do kosiarki potrafią mocno nadszarpnąć nasz budżet. Producenci ciągle reklamują, że zamienniki niczym nie odstępują one od oryginałów i trudno się z tym nie zgodzić. Niejednokrotnie jednak warto to bardziej przemyśleć i postawić na sprawdzone części do maszyn rolniczych od zaufanych sprzedawców.

Mogą one być owszem nieco droższe od tańszych egzemplarzy, jednak zwiększona wytrzymałość tych części zdecydowanie wyróżnia je na tle innych. Dlatego warto się na nie decydować, bo ta inwestycja szybko się zwróci. Niektóre mniejsze firmy produkują z wyjątkowo kiepskiej jakości materiałów, nie będą też w konsekwencji tego oferować tak dużej wytrzymałości, jak ich wszystkie oryginalne odpowiedniki. Lepiej jest więc zapłacić jeden raz, jednak więcej, niż kupić po prostu część zamienną i po jakimś czasie wymienić ją na kolejną i następną. Bo przecież nie o to w tym chodzi. 

Najlepszym rozwiązaniem z kupnem używanych części do maszyn rolniczych i nie tylko będzie Internet i wyłącznie sprawdzone firmy. 


Tylko oferta w pełni renomowanego sklepu, który dostarcza wyłącznie sprawdzone części, może nas w pełni zadowolić. Najważniejsze, żeby pochodziły one prosto od producenta. To jest aspekt kluczowy. Dobrym rozwiązaniem jest jeszcze otrzymanie gwarancji, że w razie awarii można starać się o zwrot wszystkich poniesionych kosztów. W ostateczności dobrym wyjściem będzie jeszcze wymiana na sprawny egzemplarz części.

Wszystko zdecydowanie przemawia obecnie za kupowaniem ich wyłącznie ze sprawdzonego źródła. Szczególnie jest to ważne, w odniesieniu do maszyn budowlanych czy rolniczych. Wszystkie one muszą być przecież nieustannie sprawne, bo tylko na ich poprawnej pracy zarabiamy. Wtedy więc nie należy oszczędzać na jakości, bo w rzeczywistości pozorna oszczędność może nas potem wiele kosztować. Naprawa pojazdów przeznaczenia rolniczego jest bardzo kosztowna dlatego części do traktora czy pługu muszą być jak najlepszej jakości, tak by się szybko nie zużywały.